Wiadomości
W pierwszy dzień astronomicznego lata powitało nas słońce o godzinie 7.00 rano. Nasze powitanie lata rozpoczęliśmy w godzinach wieczornych, przy blasku zachodzącego słońca.
Wieczorek świętojański rozpoczął się od przedstawienia zielonego gościa przybyłego na sympatyczne spotkanie. Tym gościem był Shrek, który wspólnie z dziećmi poszukiwał kwiatu paproci.
Z uśmiechem na twarzy, z kwietnymi wiankami na głowach wyruszyliśmy do pobliskiego ogrodu, aby odszukać kwiat zakwitający tylko raz w roku. Jaka to wielka była radość Grzesia, który jako pierwszy dostrzegł kwiat paproci i poprowadził wszystkich nad rzekę, aby puszczać wianki.
W drodze powrotnej śpiewaliśmy piosenki o lecie i zastanawialiśmy się jeszcze, jakie atrakcje czekają na nas przy ognisku. Przy wesołych piosenkach i konkursach zabawa trwała „na całego”, a kiedy czuliśmy się zmęczeni mogliśmy usiąść przy ognisku
i wpatrywać nadlatujących robaczków świętojańskich.
Smacznym zakończeniem ogniska były pieczone ziemniaczki. Klimat wieczorku był wyjątkowy i niezapomniany. Kiedy na niebie pojawiały się kolejne gwiazdy udaliśmy się do domów.