Wiadomości
Maj jest zawsze bardzo wyczekiwanym miesiącem przez uczniów naszych szkół, ponieważ trzeci już rok z rzędu grupa nauczycieli organizuje imprezę w wojskowych klimatach nazwaną „Majówką Militarną”, której pomysłodawcą jest Grzegorz Czajka.

Jak co roku na imprezę licznie przybyli następujący goście:
- Kłodzkie Bractwo Rycerskie, które swoimi pokazami przeniosło nas w czasy średniowiecza. Mogliśmy podziwiać średniowieczne tańce, zwyczaje, tradycje, oraz stroje, były również pokazy oręża i walki przeplatane wystrzałami z hakownicy.

- Jednostka Ratowniczo Gaśnicza PSP z Nowej Rudy, dzięki której dzieci mogły oglądać imprezę z wysokości 20 metrów.

- 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej, który po raz pierwszy przybył na naszą Majówkę i zafundował naszym dzieciom możliwość zapoznania się z profesjonalnym sprzętem do wykrywania metalu.

- „Nowa Ruda Bikers” umożliwiła uczniom przejażdżki po najbliższej okolicy
na motorach. Jeździły nawet dzieci poruszający się na wózkach inwalidzkich.

- ASG DDZ Dzierżoniów Team wraz z Brygadą Strzelców Sudeckich ponownie odegrali „bitwę ludwikowicką”, podczas której zaprezentowali ciekawy pokaz wypełniony wystrzałami petard i granatów dymnych.

Wszyscy nasi goście otrzymali na koniec swojego występu pamiątkową statuetkę będącą podziękowaniem, oraz tegorocznym symbolem naszej imprezy.

W trakcie zabawy nie zabrakło też prawdziwego polowego jedzenia: grochówki, kiełbasek z grilla, oraz ciepłych i zimnych napojów.

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby go spędzić z naszymi dziećmi serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję Militarnej Majówki. Chcielibyśmy także szczególnie podziękować ludziom dobrej woli, którzy anonimowo wsparli naszą imprezę.