Wiadomości

Ferie już za nami, a więc nadszedł czas na kolejną realizację zaplanowanego tematu projektu edukacyjnego „Z muzyką przez świat”. Tematem w miesiącu lutym 2013 roku były „Walentynki”.

Już od poniedziałku 11 lutego 2013 roku panował w naszej szkole specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną liczbę czerwonych serduszek oraz kolorowych amorków, które przygotowali do dekoracji nauczyciele wchodzący w skład projektu.

Celem głównym zorganizowanej zabawy było kształtowanie wśród uczniów uczuć przyjaźni, miłości i życzliwości dla najbliższych i przyjaciół. Rozwijanie wrażliwości uczuciowej i emocjonalnej oraz tolerancji w stosunku do innych dzieci.

Dnia 12 lutego punktualnie o godzinie 9:00 wszystkich przybyłych uczniów wraz
z wychowawcami powitała pani Dyrektor Szkoły Ewa Postół, wprowadzając w tematykę niniejszej zabawy. Za tak miłe słowo wstępu pani Dyrektor otrzymała gromkie brawa. Następnie nadszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce oraz szereg przygotowanych konkursów z nagrodami, które przekazała pani Dyrektor Szkoły.

W przerwie zabawy walentynkowej uczniowie regenerowali siły do udziału
w konkursach i tańcach poprzez przygotowany poczęstunek, o który zadbała pani Dyrektor Szkoły Ewa Postół. Nie zabrakło również poczty walentynkowej, aby można było przekazać walentynkowe życzenia serdeczności. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy. Było, bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

Pani Dyrektor zadbała również o to by każdy uczeń dostał słodki upominek walentynkowy. Było nam wszystkim bardzo miło, ale i my nie zapomnieliśmy również
o pani Dyrektor. W związku, z czym i my mieliśmy słodki upominek walentynkowy
by móc, choć w tak symboliczny sposób podziękować za serce wkładane przez panią Dyrektor każdego dnia.

Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników w naszym gronie.