Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny w naszej szkole. Spotykamy się przy wigilijnym stole w ciepłej i miłej atmosferze. Wspólnie ubieramy choinki, robimy dekoracje świąteczne. W taki dzień otwieramy nasze serca, aby wszedł w nie nowonarodzony Jezus.

Jak co roku w naszej szkole odbywa się przedstawienie z okazji Jasełek. Aktorami, którzy wcielili się w biblijne postacie byli uczniowie i nauczyciele. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim zebranym historię Narodzenia Pańskiego. Nasz występ rozpoczął się inaczej niż zwykle. W nastroju zimowym śnieżynki, gwiazdeczki i sopelki lodu zaczynają tańczyć,
a wykonawcami są nasi uczniowie. Zaskoczenie publiczności było ogromne, a brawom nie było końca.
Nie zabrakło aniołów, którzy chcieli przygotować starą szopę dla Dzieciątka. Wspaniale zaprezentowali się górale, którzy tańczyli na scenie, w pięknych strojach. Następnie Józef z Maryją szukają w Betlejem miejsca dla siebie. Ta scena została poprzedzona wykonaniem kolędy ,,Cicha noc” i wzruszyła wszystkich.
W Bożonarodzeniowym przedstawieniu wystąpili pasterze, którzy z radością oddawali hołd narodzonemu Jezusowi. Jednym z nich był nasz wybitny uczeń - Krystian D., który zaśpiewał pastorałkę ,,Skrzypi wóz, wielki mróz”. Wszystkim zebranym widzom zakręciła się łezka w oku.
Do szopki przybyli również trzej królowie składając dary Dzieciątku.
Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy kolędę ,,Bóg się rodzi”. Uczniowie biorący udział
w Jasełkach wręczyli Pani Dyrektor i wszystkim zebranym świąteczne upominki.
W ten wyjątkowy czas życzyliśmy sobie spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.