Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

„Święty Mikołaj nocą przychodzi, dużo prezentów dzieciom przynosi…”

 

Słowami piosenki zespołu Fasolki rozpoczęła się tegoroczna zabawa mikołajkowa
w Niepublicznych Szkołach Specjalnych.

Wszyscy zebrani zajęli miejsca w sali widowiskowej i z niecierpliwością czekali
na przygotowany występ artystyczny. Uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych przedstawili program artystyczny pt. „Grudniowy gość”.

Występ uświetniło śpiewnie piosenek o Mikołaju, które wprowadziły wszystkich
w nastrój oczekiwania na spotkanie z naszym gościem, który przybywa do nas raz w roku z Bieguna Północnego.
Uczniowie otrzymali gromkie brawa i po raz kolejny wykazali się swoim talentem aktorskim i wokalnym. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Szkoły Ewa Postół
i zaprosiła wszystkich na niespodziankę, którą przygotowała dla uczniów Niepublicznych Szkół Specjalnych.

Atmosfera tajemniczości, efekty świetlne, oprawa muzyczna spowodowały,
iż napięcie rosło z każdą minutą. Pani Dyrektor dołożyła wielu starań aby niespodzianka, którą przygotowała zaskoczyła wszystkich. Efekt był niesamowity. Nagle zza zasłony wyłonił się domek z piernika, a co za nim idzie ukazała się straszna postać, czyli Baba Jaga na miotle we własnej osobie. Dodatkowym elementem były śpiewająco-tańczące choinki, w które wcielili się nauczyciele.

Za nim jednak Baba Jaga wraz z śpiewająco-tańczącymi choinkami przedstawiała swój krótki program artystyczny Pani Dyrektor Szkoły Ewa Postół wprowadziła uczniów w świat niniejszej opowieści.

Niespodzianka okazała się doskonałym prezentem, ale to nie był koniec wręcz przeciwnie. Zabawa mikołajkowa dopiero się zaczynała.

Kolejnym punktem była wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki, którą przeplatano różnorodnymi konkursami. Uczniowie jak zawsze bardzo chętnie uczestniczyli
w proponowanych zabawach.

W końcu nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich moment…za oknem padający śnieg, głos dzwoneczków i… tak odwiedził nas Święty Mikołaj, który przybył do nas w zimowej scenerii.  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z odwiedzin Mikołaja. W końcu czekali na Niego cały rok. Mikołaj wraz z towarzyszącymi mu osobami powitał wszystkich zebranych i usiadł na przygotowanym dla Niego tronie tuż przy chatce Baby Jagi. Dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy poprzez zaśpiewanie piosenki.

Wspólne tańce i zabawy z Mikołajem trwały, a wszystkim zebranym dopisywał fantastyczny humor.

W końcu nadeszła chwila, w której Mikołaj obserwując zachowanie dzieci postanowił wręczyć im prezenty. Niektórzy uczniowie bali się, że Mikołaj wręczy zamiast prezentu rózgę, ale na szczęście nikt jej nie dostał.

Czas niestety szybko mija i nawet nie zorientowaliśmy się jak nasze spotkanie z Mikołajem dobiegło końca. Nasz gość musiał już iść by móc rozdać prezenty także innym dzieciom. Było nam z tego powodu bardzo smutno ale rozumiemy, iż dzieci, które czekają na Świętego Mikołaja jest wiele.
Wspólne zabawy i tańce z Mikołajem dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z nim za rok!