Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mimo, iż do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich po raz kolejny wprowadzili wszystkich w krąg świątecznej atmosfery, a to za sprawą rozbrzmiewających kolęd i pastorałek.

To właśnie 19 grudnia 2012 roku nauczyciele wchodzący w skład projektu muzycznego „Z muzyką przez świat” zrealizowali temat „Najpiękniejsze kolędy polskie
i światowe”. Punktualnie o godz. 10:30 wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w sali widowiskowej. A tu już w pięknej świątecznej scenerii zaczęły rozbrzmiewać pierwsze dźwięki kolęd, które wprowadziły wszystkich w tematykę przeprowadzanych zajęć.

W pierwszej części zajęć uczniowie obejrzeli przygotowaną przez nauczycieli prezentację multimedialną o tematyce świątecznej. Wspólnie z nauczycielami przypomnieli sobie tradycje, które związane są ze Świętami Bożego Narodzenia. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej kolędy i pastorałki, które wspólnie z nimi śpiewali nauczyciele.

Wszyscy nasi „szkolni artyści” otrzymali jak zawsze gromkie brawa, a oni sami po raz kolejny przekonali się, iż niepełnosprawność, którą zostali dotknięci przez los nie staje im na przeszkodzie by mogli odnosić sukcesy na miarę swoich możliwości i tym samym rozwijać swoje talenty.

Uczennica Gimnazjum Angelika.
Uczeń Szkoły Podstawowej Krystian.
Uczniowie Szkoły Podstawowej od lewej Jarek, Jaś i Adaś.
Uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Od lewej: Marcin, Damian, Gabrysia, Grzesiek.