Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który jak co roku przypada 3 grudnia nauczyciele pod patronatem pani Dyrektor Szkoły – Ewy Postół dołożyli wielu starań by ten dzień był dla naszych uczniów wyjątkowy.

Tego dnia w Niepublicznych Szkołach Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się planowane już od dłuższego czasu „MIKOŁAJKOWO- INTEGRACYJNE WARSZTATY PLASTYCZNE”. Organizatorzy odpowiedzialni za niniejszą imprezę nawiązali współpracę ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowej Rudzie.

Wszyscy niecierpliwie czekaliśmy na naszych wspaniałych gości, czyli klasę I c oraz ich wychowawczynię panią Agatę Borysiewicz wraz z osobami, które pomagały jej
w opiece nad uczniami.

Warsztaty rozpoczął krótki program artystyczny przygotowany i zaprezentowany przez zaproszonych gości a związany tematycznie ze zbliżającymi się mikołajkami. Nasi uczniowie również pochwalili się swoimi umiejętnościami: zaśpiewali piosenkę o Mikołaju i wyrecytowali mikołajkowe wiersze.

Następnie uczestnicy warsztatów obejrzeli prezentację multimedialną o św. Mikołaju, wzięli udział w quizie z wiedzy o tym, najbardziej kochanym przez wszystkie dzieci świętym, wspólnie napisali do niego list oraz rozwiązywali mikołajkowo-świąteczne zagadki. Zaproszeni goście wręczyli nam także wykonane przez siebie świąteczne kartki
i wazoniki, które długo będą nam przypominały o tym miłym, wspólnie spędzonym dniu.

Kolejnym punktem niniejszego spotkania były warsztaty plastyczne. Po raz kolejny przekonaliśmy się, iż pomimo różnego rodzaju deficytów rozwojowych naszych uczniów doskonale zintegrowali się oni z dziećmi z klasy I c Szkoły Podstawowej. Z równie wielkim zaangażowaniem, jak ich zdrowi rówieśnicy wykonywali przygotowane dla nich propozycje prac plastycznych: malowali gipsowe odlewy Mikołajów, choinek, bombek, kolorowali portrety świętego, odrysowywali własne dłonie, aby wykorzystać je do wykonania mikołajkowej zawieszki.

Wykonane przez siebie prace wszyscy uczniowie mogli ze sobą zabrać na pamiątkę. Po tak aktywnie spędzonym czasie organizatorzy wręczyli wszystkim klasom pamiątkowy CERTYFIKAT ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą i osobami, które im towarzyszyły otrzymali drobne upominki i udali się na skromny poczęstunek.