Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Dnia 15 listopada w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach muzycznego projektu edukacyjnego „Z MUZYKĄ PRZEZ ŚWIAT” pn. „PIEŚŃ PATRIOTYCZNA W HISTORII NARODU POLSKIEGO”.

Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przybliżyła wszystkim zebranym drogę Polaków do odzyskania niepodległości.

W drugiej części spotkania odbył się koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Usłyszeliśmy przepiękne pieśni patriotyczne z okresu I i II wojny światowej, a także pieśni i wiersze współczesnych twórców. Występy młodych artystów nagradzane były gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy wraz z nauczycielami, zaśpiewali przepiękną pieśń pt. „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA”.

Po części artystycznej nadszedł czas na quiz, związany z tematyką spotkania. Uczniowie doskonale poradzili sobie z pytaniami udzielając poprawnych odpowiedzi.

W kolejnej części odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wykonywali prace związane z Polską, oraz symbolami narodowymi Polaków.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w grudniu.