Wiadomości

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody mieszkańców naszego regionu”. Tym razem uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawą i odpowiedzialną pracą strażaków.

W dniu 29.04.2013 udaliśmy się z wizytą do remizy strażackiej. Dzięki uprzejmości noworudzkich strażaków, dzieci mogły bliżej przyjrzeć się codziennym zajęciom, zwiedzić budynek straży, a także oglądać symulowana akcję ratunkową. Uczniowie mieli okazję poprzymierzać stroje strażackie, hełmy i maski, przez chwilę poczuć się prawdziwymi strażakami siedząc w wozie strażackim i lejąc wodę z sikawki.

Wiele emocji wzbudziło oglądanie przeprowadzanej akcji ratunkowej, w której strażacy musieli uratować poszkodowanych z dachy domu. Olbrzymi podnośnik pomógł dostać się strażaka na dach remizy i uratować manekina Kazika. Akcja zakończyła się sukcesem, a uczniowie mieli okazję powtórzyć i przećwiczyć swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

W drugim dniu zajęć tj.: 30.04.2013 strażacy przyjechali do naszej szkoły gdzie zademonstrowali nam jak wygląda akcja ratunkowa w przypadku wypadków samochodowych. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu strażacy w parę chwil „pocięli” wrak samochodu. Atrakcji i tym razem nie zabrakło: uczniowie przymierzali stroje strażackie, mogli przez chwilę oglądnąć samochód strażacki.  

Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie bliżej poznali prace strażaków, uporządkowali i wzbogacili swoja wiedzę, a także nabrali jeszcze większego szacunku
do tego jakże odpowiedzialnego i trudnego zawodu.