Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Dzień 22 października 2012 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów Niepublicznych Szkół Specjalnych. W ramach realizowanego muzycznego projektu edukacyjnego „Z muzyką przez świat” uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Dusznik Zdrój na koncert pn. „Operetkowe hity wszechczasów” w wykonaniu zespołu Camerata Vladislavia z Włocławka. Zanim jednak udaliśmy się do Dworku Chopina spacerowaliśmy po parku zdrojowym i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia m.in. przy przepięknej fontannie i pod pomnikiem wielkiego, polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina.

Po tak miło spędzonym czasie udaliśmy się do Dworku Chopina na długo oczekiwany przez wszystkich koncert. Tuż po wejściu do sali koncertowej urzekło nas jej kameralne wnętrze oświetlone delikatnym światłem stylowych kinkietów oraz wpadającymi do wnętrza promieniami słonecznymi.

Gdy już wszyscy zasiedliśmy na widowni na scenie pojawili się artyści zespołu Camerata Vladislavia. Zaraz potem, po krótkim słowie wstępnym rozbrzmiała muzyka.

Podczas koncertu towarzyszyły nam wielkie emocje. Nasi uczniowie żywo reagowali na muzykę nagradzając artystów gromkimi brawami. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, jak ważną rolę pełni muzyka w życiu naszych wychowanków. Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie są bardzo wrażliwymi słuchaczami nie tylko muzyki rozrywkowej,
ale również muzyki poważnej, która dzięki staraniom Pani Dyrektor Ewy Postół,
jest propagowana w naszej szkole m.in. podczas koncertów Filharmonii Sudeckiej.
Po zakończeniu koncertu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami zespołu Camerata Vladislavia. Otrzymaliśmy także płytę CD z utworami prezentowanymi podczas koncertu. Na okładce płyty artyści pozostawili swoje autografy.