Wiadomości
12 maja 2013 roku uczniowie i nauczyciele Niepublicznych Szkół Specjalnych wzięli udział w kolejnej edycji Sowiogórskiego Nordic Walking. Pomimo deszczowej aury oraz dość trudnej trasy stanęliśmy na starcie wśród 59-ciu zawodników z Lubinia, Ścinawy, Polanicy Zdrój i pobliskich miejscowości.

Trud marszu dał się we znaki kiedy trasa przemarszu była w kilku odcinkach drogi błotnista i stroma w podejściu. Na szczęście kondycja naszych uczniów jest na dobrym poziomie dzięki czemu nie stanowiła tak dużego wyzwania. O właściwą kondycję jak zawsze zatroszczy się wf-ista Grzegorz Czajka. Pozostali nauczyciele wspierali sportowców i czuwali nad bezpiecznym dotarciem do mety.

Uczestnikami marszu byli dzieci, dorośli i seniorzy. Miło było patrzeć jak starsi ludzie z uśmiechem na twarzy przekraczają linię mety. Podczas marszu podziwialiśmy budząca się do życia przyrodę. Wiosna w wyższych partiach gór jest przepiękna. Soczystą zieleń drzew i czystość  strumienia górskiego  uwieczniliśmy na fotografiach.

Zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do domów, aby podzielić się wrażeniami z innymi. Następny start na Przełęczy Jugowskiej. Czekamy z niecierpliwością, ponieważ przed nami jeszcze trzy starty. Do zobaczenia na trasie.