Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

12 października 2012 roku w Niepublicznych Szkołach Specjalnych obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z pasowaniem uczniów na pierwszoklasistów. Wstępną mowę powitalną, życzenia skierowała do pracowników szkoły i nauczycieli Dyrektor Ewa Postół.

Życzenia dla Pani Dyrektor i wszystkich pracowników szkoły złożyła również Siostra Dyrektor Domu Pomocy Społecznej. Siostra podziękowała za pracę dydaktyczno-wychowawczą, zaangażowanie w organizację wielu imprez i uroczystości z udziałem naszych uczniów.

Wstępem do programu artystycznego była prezentacja multimedialna
pt. ”Powróćmy jak za dawnych lat”. Przypomniała nam lata szkolne, kiedy pracownicy
i nauczyciele uczęszczali do szkoły. Przenieśliśmy się dzięki niej w dawne szkole ławy, przypomnieliśmy sobie, z jakich przyborów szkolnych i elementarzy korzystaliśmy.

Miłą niespodzianką były zdjęcia nauczycieli i pracowników ze szkolnych lat nauki. Wszyscy prezentowali się doskonale w szkolnych mundurkach z elementarzem pod ręką. W dalszej części programu uczniowie przedstawili pokaz mody nauczycielskiej.
Na wybiegu oglądaliśmy kreacje nauczycielskie z odpowiednio dobranymi pomocami dydaktycznymi dla nauczycieli.

W dalszej części odbyło się pasowanie uczniów. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego Pani Dyrektor przyjęła pasowanych uczniów do szkolnej społeczności. Każdy uczeń otrzymał rożek obfitości ze słodyczami, maskotkę i akt pasowania na ucznia klasy pierwszej.
Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły ręcznie wykonane kwiaty i odznaki wzorowego nauczyciela i pracownika.