Wiadomości

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

26 listopada 2012 roku wyjechaliśmy do Wrocławia na musical pt. „Okruchy życia”. Spektakl muzyczny odbył się w Hali Stulecia, a honorowy patronat nad musicalem objął Minister Edukacji Narodowej.
Urzekająca muzyka, 45 aktorów na scenie i niesamowite efekty świetlne pozostaną
w naszych sercach na długi, długi czas.
Musical "Okruchy życia" jest przekazem, który dociera nie tylko do dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim do dorosłych, dla których obecność dzieci i młodzieży jest w życiu bardzo istotna.
Twórcą muzycznego spektaklu, reżyserem i kompozytorem jest Karol Świtajski wybitny artysta i pedagog odwołujący się do wspaniałego wychowawcy warszawskich dzieci Janusza Korczaka. Nastolatkowie opowiadają w nim o swoich codziennych problemach, trudnościach i zmaganiach, których często nie dostrzegają osoby
z najbliższego otoczenia
Musical opowiadał o losach nastolatków z małego miasteczka rządzonego przez uliczny gang. Jego szefem był niebezpieczny człowiek zwany Żyletą. Strach przed jego postępowaniem sprawiał, że wszyscy byli mu posłuszni. Kiedy do szkoły, prowadzonej przez surowego dyrektora zawitał nowy nauczyciel Tomek, sytuacja zmieniła się na lepsze. Nauczyciel opierając się „obowiązującym” normom gangu stosował własne metody pracy z dziećmi. Stanął na drodze szefowi gangu zmieniając w nich to złe postrzeganie świata.