Przełom maja i czerwca w Niepublicznych Szkołach Specjalnych w Ludwikowicach zawsze obfituje w niecodzienne wydarzenia. Tym razem w głowach nauczycieli z ludwikowickiej szkoły zrodził się pomysł, aby zrobić Majówkę Militarną.

Dzięki nawiązanej współpracy z Kłodzkim Bractwem Rycerskim uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z orężem, tradycją i zwyczajami wczesnego średniowiecza. Były również średniowieczne tańce, zbrojni rycerze, pasjonujące pojedynki, raz po raz przerywane wystrzałami z hakownicy.

Niepełnosprawna młodzież doceniła wspaniały występ bractwa gromkimi oklaskami oraz własnoręcznie wykonaną maskotką przypominającą rycerza. Następnie rycerska brać wraz z dziećmi i młodzieżą zasiedli do wspólnej uczty przy ognisku. Nie zabrakło kiełbasek i pysznej grochówki, wszak to wojskowe jadło.
Kolejną atrakcją dnia był pokaz działań wojennych, wykonany przez Brygadę Strzelców Sudeckich z Nowej Rudy. Tym razem teren wokół placu zabaw i boiska sportowego zamienił się w poligon. Granaty dymne, wystrzały petard, i profesjonalny pokaz na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.
Po zakończeniu „bitwy ludwikowickiej”, członkowie BSS Nowa Ruda,
przygotowali dla dzieci szereg atrakcji strzeleckich i sprawnościowych.

Ten dzień, czyli 28 maja na długo pozostanie w naszej pamięci i najprawdopodobniej będzie początkiem corocznych spotkań z orężem wojskowym i dobrą przygodą.

Korzystając z okazji organizatorzy pragną podziękować Bractwu Rycerskiemu z Kłodzka, Brygadzie Strzelców Sudeckich, Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Nowej Rudzie oraz Pawłowi Golakowi, ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do sprawienia dzieciom olbrzymiej radości.