Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

22 września 2010 na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Tego dnia przy pięknej pogodzie społeczność naszych szkół i Domu Pomocy Społecznej zebrała się w celu otwarcia wyremontowanego boiska. Współpraca dyrektora szkoły pani Ewy Postół i siostry Dyrektor Agnieszki Pampuch zaowocowała pięknym obiektem sportowym. To właśnie 22 września
o godzinie 13 rozpoczęła się uroczystość otwarcia. Były przemówienia, symboliczne przecięcie wstęgi, i poświęcenie boiska przez kapelana ks. Stanisława.

Uczniowie wraz z opiekunami ubrani w stroje sportowe, barwne transparenty, trąby, wuwuzele, z umalowanymi twarzami dokonywali niesamowitych rzeczy. Gromkimi brawami nagradzali dorosłych wykonujących rzuty karne. Emocje narastały z każdą chwilą a przecież najciekawsze miało dopiero się rozpocząć.
Przy bardzo energetyzującej muzyce nastąpiła prezentacja drużyn uczniów oraz zjednoczonej reprezentacji „domu i szkoły”. Jednym słowem dorośli kontra dzieci. Trybuny odleciały! Na boisku walka, piękne akcje, szybkie kontry i wspaniałe zagrania. Należy dodać, że to wszystko w duchu fair play. Po emocjonującej walce uczniowie wygrali 9:7 i to oni mogli unieść ręce w geście triumfu.
Po zmaganiach z kijami do unihokeja nastąpił bardzo atrakcyjny dla dzieci punkt imprezy,
a mianowicie pojedynek w „Dwa ognie” między reprezentacją Domu Pomocy Społecznej
a reprezentacją szkoły. Emocje i zaangażowanie były duże z obu stron, jednak to reprezentacja szkoły odniosła pewne i wysokie zwycięstwo. Wynik był jednak kwestią drugorzędną, najpiękniejszą rzeczą była radość dzieci z pięknego boiska i możliwość zdrowego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Po sportowych zmaganiach był czas na pomeczowe analizy przy smacznej kiełbasce z rożna oraz wspólne tańce przy muzyce.