Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Po raz kolejny wychowankowie grup rewalidacyjno – wychowawczych brali udział w zajęciach prowadzonych metodą Porannego Kręgu. Podstawą „porannego kręgu” jest otaczający świat przyrody, świat żywiołów, barw, zapachów, smaków, wrażeń dotykowych i termicznych. Świat przyrody oferuje nam bogactwo różnorodnych polisensorycznych bodźców oddziałujących na naszą psychikę, zwłaszcza psychikę dzieci.

Podczas zajęć dzieci mogły poznać Jesień wszystkimi zmysłami czyli dotykiem, węchem, smakiem, słuchem i zapachem. Istotą naszych jesiennych spotkań jest budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Celowi temu służy utworzenie kręgu, ciepły nastrój panujący w pomieszczeniu, zapalona świeca, przyjemny zapach. Wychowankowie chętnie poddawali się masażowi dłoni wykonywanemu na powitanie. Towarzyszyła temu piosenka witająca każde dziecko z osobna. Jesienne liście szeleściły od podmuchu powietrza z suszarki. Dzieci chętnie dotykały kasztanów, szyszek i pozostałych owoców jesieni. Smakowaliśmy miodu, jabłek i relaksowaliśmy się słuchając dźwięków płynących z dzwonków rurowych.

Zajęcia prowadzone metodą Porannego Kręgu są zawsze pozytywnie odebrane przez wychowanków, przynoszą im radość i zadowolenie. ”Krasnoludki„, „Puchatki” i „Biedroneczki” wspólnie integrowali się na zajęciach rewlidacyjno-wychowawczych. Spójrzcie tylko na zadowolone buzie naszych podopiecznych z odbywających się zajęć.
Jesienne zajęcia z „Porannego Kręgu”prowadziły:
>
Pani mgr (Jesień) Wanda Stopyra

Pani mgr (Jesień) Gabriela Prokop

Pani mgr (Jesień) Marta Motyka