Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tegoroczne Jasełka pod tytułem "Nie było miejsca dla Ciebie" odbyły się 22 grudnia 2010 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej, Niepublicznym Gimnazjum, Niepublicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy i na długo pozostaną w pamięci nie tylko uczniów, ale również nauczycieli.
Dzięki pięknie udekorowanej szopce, zwierzętom, choinkom, oprawie muzycznej i cudownej scenerii nocnej, która oddawała blask Gwiazdy Betlejemskiej przenieśliśmy się po raz kolejny w odległą przeszłość a tym samym zapomnieliśmy o trudach codziennej rzeczywistości, która nas otacza.
Jasełka rozpoczęły się od krótkiego słowa wstępu, które wprowadzało w nastrój przygotowanego przedstawienia. Następnie w światłach reflektorów oraz odgłosach wiatru ukazały się postacie Maryji i Józefa.
Jasełka ukazały poszukujących schronienia ludzi Maryję i Józefa, ale również okrutnego króla Heroda i towarzyszącego mu prosto z piekła Lucyfera. W całym przestawieniu nie mogło również zabraknąć pastuszków, aniołów oraz Trzech Króli.
Całość przedstawienia pokazywała sceny z Narodzenia Jezusa, które przeplatane były pięknymi polskimi kolędami.

Trud, jaki włożyli uczniowie by nauczyć się tekstu swojej roli, a organizatorzy by odpowiednio przygotować całe przedstawienie sprawiło, że historia, którą opowiadali była bardzo autentyczna. Dzięki scenerii, uczniom oraz nauczycielom, którzy wcielili się w rolę Maryji (pani Ewelina Turkowicz), Józefa (pan Krzysztof Potrzebka), Diabła (pani Katarzyna Zymon), Anioła (pani Paulina Marcinkowska), oraz Heroda (pan Bartosz Chorzewski) wszyscy mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w czasach, których "radosna nowina" zwiastująca Narodzenie Jezusa została ogłoszona. Elementami, które wzbogacały przedstawienie były efekty dźwiękowe, praca światłem, śpiewanie kolęd i postać narratora, w którą wcieliła się Magdalena Zapał-Sobol.
Na koniec Jasełek wszyscy zaśpiewali piękną piosenkę świąteczną ‘’ Przekażmy sobie znak pokoju’’, podczas, której wszyscy przekazali sobie zapalone świece, ukazując tym samym przekazanie sobie światła pokoju. Ponadto uczniowie wraz z organizatorami wręczyli przygotowane przez siebie pierniki i kartki świąteczne, co wywołało wielkie zaskoczenie. Nie obyło się również bez gromkich braw, którymi nagrodzili nauczyciele i pracownicy osoby występujące w przedstawieniu.

Na zakończenie pełnego emocji dnia mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę. W naszej szkole wystąpił gościnnie Miejski Chór Mieszany "Lutnia" z Kłodzka pod dyrygenturą pana Witolda Jurana. Chór wykonał piękny koncert kolęd nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Soliści jak również wszyscy uczestnicy chóru włożyli wielki wkład i z dużym zaangażowaniem przenieśli nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, za co im serdecznie dziękujemy.

Chór podobnie jak nasi ‘’szkolni aktorzy’’ został nagrodzony gromkimi brawami.