Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Nie od dziś wiadomo, że człowiek jest tym co je. Niby wszyscy o tym wiemy, jedni więcej inni mniej. Nie każdy jednak zdaje się o tym pamiętać sięgając po kolejnego batonika czy szklankę zimnego napoju gazowanego. Pokusa często bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Dlatego też nauczyciele pracujący w naszym Gimnazjum przygotowali warsztaty dotyczące zdrowego żywienia. Na początku Pani Kasia Zymon wraz z Panią Jolą Kot przeprowadziły wśród zebranych uczniów krótką sondę na temat upodobań kulinarnych naszych podopiecznych. Okazało się ,że największym wzięciem niestety cieszą się pizza, ciastka czy coca-cola ale byli i tacy którzy chętnie piją wodę mineralną a zamiast chipsów wybierają jabłka czy banany.
Następnie Pan Grzegorz odczytał wiersz o „Ptysiu” i przeprowadził pogadankę na temat przyczyny dolegliwości żołądkowych wymienionego bohatera wiersza. W kolejnej części warsztatów uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą piramidy żywieniowej.
Następnie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy dotyczącej zasad zdrowego żywienia. Uczniowie w dwóch grupach segregowali produkty na zdrowe i te szkodzące naszemu zdrowiu.
Kolejnym punktem zajęć była zabawa w sklep. Miriam tradycyjnie już odegrała rolę sprzedawczyni, zachwalając przy tym walory warzyw i owoców.
Punktem kulminacyjnym zajęć było wspólne przygotowanie
dwóch sałatek, owocowej i warzywnej.
Smacznego!!!