Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

27 maja w Niepublicznej Szkole Specjalnej w Ludwikowicach Kł. odbyło się kolejne ognisko integracyjne. Pomimo niesprzyjającej pogody wiele słońca i ciepła wnieśli zaproszeni goście: Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda pod kierownictwem Pani Mirosławy Kieloch i Niepubliczna Szkoła Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce Dolnej.

Uroczystego otwarcia „Ogniska Góralskiego" dokonała Pani Dyr. Ewa Postół przez wzniecenie pierwszej iskry. Uczniowie zapoznali się z kulturą i gwarą góralską. Smakowano góralskie jadło: smalec Gaździny, oscypki i kwaśnicę. Główną atrakcją integracyjnej imprezy był występ Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda, który nadał całej zabawie prawdziwego góralskiego klimatu. Dzieci ubrane w regionalne stroje po mistrzowsku dały pokaz tańców narodowych.
Uczniowie naszej szkoły zatańczyli krakowiaka we własnym układzie. Pomimo niewielkiej tremy figury i pozostałe obroty zatańczono zgodnie z planem. Zaangażowanie jakie włożyli w taniec nasi uczniowie zostało bardzo serdecznie przyjęte i nagrodzone długimi oklaskami. Wspólne zabawy i konkursy umilały nam czas do późnych godzin popołudniowych.
W imieniu Grona Pedagogicznego i dzieci składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi MOK w Nowej Rudzie Panu Wojciechowi Kołodziejowi oraz Zespołowi Pieśni i Tańca za uświetnienie „Ogniska Góralskiego”
Organizatorzy