Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

W dniu 27 stycznia 2011 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej, Niepublicznym Gimnazjum oraz Szkole Przysposabiającej do Prac odbyła się zabawa karnawałowa. Przed rozpoczęciem zabawy nauczyciele pięknie udekorowali salę widowiskową wprowadzając tym samym klimat karnawałowy. Zgodnie z tradycją karnawału uczniowie, wychowankowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przebrali się we wspaniałe, kolorowe stroje. Były królewny, śnieżynki, wróżki, czerwone kapturki,, anioł i diabeł. Nie zabrakło książąt i rycerzy. We wspólnej zabawie uczestniczyli też: Zorro, Indianie, króliczki i lwy.

Pani Dyrektor Ewa Postół przywitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do wspólnej zabawy. Potem weszły na scenę p. Paulina przebrana za Murzynkę i p. Ewelina za Indiankę. Przywitały wszystkich obecnych na balu.

Za pomocą magicznego zaklęcia przeniosły dzieci do krainy bajek. Wszyscy chętnie wypowiadali magiczne: Hokus pokus, czary mary. I tak znaleźliśmy się w następujących bajkach: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia.

Podróż do kolejnych bajek rozpoczynała się zawsze piosenką „Jedzie pociąg z daleka” i tworzeniem pociągów. Odbyły się również konkursy, w których z wielką chęcią uczestniczyły dzieci.

W czasie zabawy p. Ania Piegza zaprosiła nas do tańca w rytmie makareny. Dzieci bawiły się wspaniale. Wielkim zaskoczeniem był występ p. Ani Rybczyńskiej-Wężowskiej. Pięknie zaśpiewana piosenka pt. „Białe róże” ogromnie wzruszyła nas wszystkich.
Na zakończenie zabawy karnawałowej Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za stworzenie miłej radosnej atmosfery, za taniec i śpiew. Szczególne podziękowania skierowała do naszego muzyka p. Jacka Myćki, który jak zawsze muzyką i śpiewem zachęcił wszystkich do zabawy. I tak skończyła się nasza podróż po krainie bajek w trakcie karnawału. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.