W ramach szkolnego projektu „Europa ojczyzna ojczyzn” poznajemy kontynent na którym żyjemy. Na poprzednich jego odsłonach dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat kultury, historii, muzyki oraz kuchni Włochów, Greków, Anglików, Irlandczyków i Czechów. Tym razem udaliśmy się w podróż do naszych zachodnich sąsiadów – Niemców. Tradycyjnie naszą wiedzę na temat poznanego kraju zweryfikowała krzyżówka, którą w całości rozwiązaliśmy. Do zobaczenia na kolejnej odsłonie projektu!!!
W asyście znakomitych gości prosto z Niemiec, wśród których znaleźli się Claudia Schiffer, Heidi Klum, Martin Schmitt oraz Thomas Anders z kultowej grupy Modern Talking, rozpoczęliśmy poznawanie kraju naszych zachodnich sąsiadów. Pokaz slajdów i bawarska muzyka, pozwoliły nam się zapoznać z Berlinem, Bawarią, Bramą Brandemburską, białymi kiełbaskami, solidnymi samochodami i wieloma innymi symbolami, nieodłącznie związanymi z Niemcami.
Kolejnym punktem dnia niemieckiego w naszej szkole było tworzenie ze specjalnie przygotowanych puzzli flagi niemieckiej. Wszystkie grupy bardzo sprawnie poradziły sobie z tym zadaniem.
Nagrodą za piękne wykonanie flag był specjał kulinarny rodem z Niemiec „kartoffelsalat”. Wcześniej przygotowana olbrzymia miska sałatki została opróżniona przez uczniów bardzo szybko, co stanowi dowód na to, że wszystkim smakowała. Tradycyjnie naszą wiedzę na temat poznanego kraju zweryfikowała krzyżówka, którą w całości rozwiązaliśmy.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player