Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

18 maja reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w dużej imprezie sportowej. Na stadionie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzelinie odbyły się całodzienne rozgrywki sportowe. Większość z nich miała charakter lekkoatletycznych zmagań, ale znalazły się również wśród nich gry zespołowe jak np. „Boccia”.
Tradycyjnie imprezę rozpoczęto wciągnięciem flagi olimpijskiej na maszt, zapaleniem znicza oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie blisko 250 sportowców przydzielono do odpowiednich stanowisk i analizując szczegółowy program minutowy mogliśmy dopingować reprezentantów naszej szkoły. Rozpoczęliśmy od „Boccia”, gry dla nas nieznanej w wersji drużynowej. Mając jednak doświadczenie w podobnej grze „Bule”, rozpoczęliśmy zmagania w sześcio drużynowej grupie.
Po łatwym zwycięstwie nad pierwszą drużyną przyszła porażka z ekipą z Bolesławca. Następnie było już tylko lepiej. Cztery zwycięstwa z rzędu zapewniły nam awans z grupy z pierwszego miejsca. W cztero drużynowej stawce dwóch drużyn z Wałbrzycha i jednej ze Świdnicy nieznacznie przegraliśmy mecz o trzecie miejsce 5:2. Tym samym uplasowaliśmy się na tak nielubianym przez sportowców miejscu czwartym. Jednak w gronie 24 ekip ostatecznie przyjęliśmy to za dobry wynik.
Z ciekawszych wyników naszych podopiecznych należy odnotować wygranie eliminacyjnej serii w biegu rozstawnym 4x75m, co dało szóste miejsce na 30 zgłoszonych sztafet.
Największym jednak sukcesem był występ Marcina Blocha i Szymona Kwiatkowskiego w rzucie piłką lekarską. Chłopcy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Gratulujemy!