Wycieczka do ZOO we Wrocławiu
25.06.2015

25 czerwca 2015 roku uczniowie naszych szkół wyróżniający się w roku szkolnym i wyłonieni przez grono pedagogiczne, na prośbę Pani Dyrektor wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Naszym celem było odwiedzenie Zoo oraz niedawno otwartego Afrykarium, gdyż Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej.

 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Afrykarium. Widzieliśmy tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Naszą uwagę zwrócił mały rekin i mnóstwo płaszczek, a także żółw morski. Wszystkie te zwierzęta znajdowały się w olbrzymich akwariach. Zobaczyliśmy stado pingwinów i bawiące się foki. Niektórzy z nas wystraszyli się czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzinka hipopotamów. W całym obiekcie Panował tropikalny klimat.

 

Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się na obiad i pyszne lody. Tak zregenerowani mogliśmy odwiedzić inne zwierzęta zamieszkujące zoo. Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni, lwy, a także rodzinę małp, każdy mógł znaleźć swoje ulubione zwierzątko i przy tym dobrze się bawić.

 

Naszym zdaniem wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy zadowoleni, dziękujemy!!!