Dni otwarte Koszar w Kłodzku
18.05.2015

W dniu 18 maja 2015 roku uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych uczestniczyli w wycieczce do Koszar w Kłodzku. Podczas dni otwartych mieliśmy okazję zobaczyć, jak na co dzień wygląda służba w tej jednostce. Ten dzień był dla nas okazją do przekroczenia niedostępnej zazwyczaj bramy, za którą mogliśmy zobaczyć kompleks wojskowy, zapoznać się z obiektami jednostki, bazą szkoleniową oraz pojazdami militarnymi.

W tym pogodnym dniu zwiedziliśmy Salę Tradycji JW 416 i poznaliśmy historię jednostki oraz zapoznaliśmy się z tradycjami bohaterskich Karpatczyków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka celowania z broni palnej na urządzeniu treningowym. Po raz pierwszy mogliśmy wziąć do ręki karabin, zerknąć przez celownik moździerza oraz przybrać wojskowe barwy maskujące.

 

To była dla nas wspaniała przygoda z wojskiem! Tego dnia nie tylko chłopcy chcieli zostać żołnierzami. Wizyta w Jednostce dostarczyła wielu atrakcji oraz spełniła chłopięce marzenia o tym, by zostać żołnierzem. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy zegar wskazał godzinę powrotu. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Zdjęcia wykonali uczniowie z kółka fotograficznego.