W Parku Świętego Mikołaja
5.12.2014

Każdego roku o grudniowej porze Św. Mikołaj spytać się nas może „A czy w tym roku byliście grzeczni?”

Okazuje się, że uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kł. są bardzo grzeczni. Skąd ta pewność? Ktoś zapyta.

Jesteśmy pewni, ponieważ odwiedził nas Św. Mikołaj. W tym szczególnym dniu szkolne pomieszczenia zamieniły się w prawdziwy Park Św. Mikołaja. Przyjemnie było widzieć uśmiech na twarzach dzieci, kiedy z zaciekawieniem odwiedzały Park Św. Mikołaja jego Komnatę i Fabrykę Zabawek.

Sale i komnaty udekorowane na przybycie Mikołaja wprawiły w zdumienie zebranych gości. Dzieci były zachwycone widokiem śnieżnej kuli, kolorowych choinek
i mikołajkowych słodkości, wśród których największym powodzeniem cieszyły się czekoladowe fontanny.

Miłą niespodzianką dla dzieci były interaktywne bujaki udostępnione na czas mikołajkowej zabawy. Dziewczynki chętnie zajmowały miejsce w Karocy Kopciuszka,
a chłopcy w Wesołej Ciuchci.

Dzięki uprzejmości firmy Fox Games z Nowej Soli starsi uczniowie wykazali się sprytem i szybkością w grze zręcznościowej. Ta dodatkowa atrakcja przyniosła wiele frajdy uczestnikom zabawy. W Fabryce Zabawek dzieci miały możliwość zdobienia bombek metodą decoupage.

W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci wspólnie z maskotkami bawiły się przy tanecznej muzyce. Bałwanek, Miś Wigilijny, Pingwin i Renifer zachęcali wszystkich do tańców
i zabawy.

Komnata Świętego Mikołaja była wypełniona prezentami po same brzegi, a mikołajowy tron błyszczał i czekał na wyjątkowego gościa. W Parku Św. Mikołaja wszystko było zapięte na ostatni guzik. Brakowało tylko Mikołaja.

Św. Mikołaj został uroczyście wprowadzony i powitany w imieniu szkolnej społeczności przez Panią Mikołajową. To zadanie przypadło w udziale Pani Dyrektor, która aktywnie włączyła się do wspólnej zabawy z dziećmi.

Dzieci ciepło witały oczekiwanego gościa trzymając w dłoniach serduszka, a po kilku zabawach Mikołaj wraz z Mikołajową udał się do swojej Komnaty, aby rozdawać dzieciom prezenty. Były to „osobiste” misie - pluszaki z imieniem i zdjęciem, torba z imieniem dziecka, cieplutki kocyk na zimowe wieczory i mikołajkowe łakocie.

Był czas na żarty z Mikołajem, wspólne zdjęcie i tańce. „Jesteście grzeczni - powiedział Mikołaj, więc do zobaczenia za rok” - zapewniał nas Święty. Pozostając w świątecznej atmosferze czekamy na kolejną wizytę.

Koncepcję stworzenia Parku Św. Mikołaja i bajkowej krainy zawdzięczamy Pani Dyrektor Ewie Postół, która wspólnie z pomocnikami Św. Mikołaja dołożyła starań, aby każde dziecko było w tym dniu szczęśliwe, bo „radość przeżywa się tylko wtedy, kiedy dzieli się ją z innymi”.

PODZIĘKOWANIA

Dla Nadleśnictwa Jugów
za podarowanie pachnących choinek
do Parku Św. Mikołaja.

Dla pana Rafała Chorzewskiego,
dowódcy jednostki ratowniczo gaśniczej
Państwowej Straży Pożarnej
za pomoc w pracach organizacyjnych.

Dla wszystkich organizatorów
„Parku Świętego Mikołaja”

Św. Mikołaj i pomocnicy