Kolory Nadziei
9.06.2015

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem” - słowa Dantego Alighieri były mottem II edycji koncertu charytatywnego „Kolory Nadziei” dla Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci.

 

Koncert „Kolory Nadziei” jest uwieńczeniem tegorocznej V edycji Pól Nadziei, w którą z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się: Pani Dyrektor, pracownicy i uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich.

 

Organizatorem koncertu, który odbył się O9.O6.2015 r. było Przedszkole Miejskie nr 2 MINI w Nowej Rudzie oraz mama Hani – p. Agnieszka Kruk. Uczniowie naszej szkoły Angelika Grenda, Krystian Donifacy, Kornelia Lubecka, Paweł Pośpiech, Ewa Piotrowska uświetnili swoim występem wtorkowy koncert.

Pracownicy i uczniowie wsparli aukcję finansowo i rzeczowo poprzez wykonanie atrakcyjnych przedmiotów, zakładek do książek, a także wzięli udział w licytacji. Podczas koncertu nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które  mogły pomalować sobie buzie na wzór postaci z bajek czy zrobić pamiątkowe zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.

 

Wspierając Fundację włączyliśmy się w szereg akcji, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby podopiecznych: „Nakrętki dla Hospicjum”, „Noworoczny Koncert Charytatywny”, „Zakładka Nadzieją Malowana”, „Wrocławski Bieg Sponsorowany”. Cieszymy się, że włączyliśmy się w bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

Patronat honorowy nad koncertem objęli:

Monika Wielichowska, poseł na Sejm RP oraz Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy.