Andrzejki
27.11.2014

Andrzejki to jedyny dzień w swoim rodzaju. Tego dnia właśnie św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy za sprawą wróżb. Wróżby przecież to stary jak świat sposób na poznanie przyszłości.

 

Andrzejki wywodzą się z tradycji ludowej. Dawniej - po zakończeniu wszystkich prac w polu, gdy dni stawały się coraz krótsze, a wieczory dłuższe, następował okres wróżb. Wówczas panny wróżyły w wigilię świętego Andrzeja, a kawalerowie w przeddzień świętej Katarzyny. Dziś panny i kawalerowie bawią się w Andrzejki, a wróżby wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

 

W ten niezwykły dzień także i my spotykamy się, aby wspólnie powróżyć. Zabawę rozpoczęła Dyrektor Szkoły - Ewa Postół życząc wszystkim udanej zabawy i spełnienia wróżb.

W tym roku przygotowania Andrzejek podjęły się panie Marty, Marzena, Ewa i Katarzyna, które przygotowały mnóstwo atrakcji, takich jak wróżby i konkursy: kubki przyszłości, łowienie cukierków, taniec z balonem, mowa kwiatów i wiele innych. Było kolorowo dzięki wspaniałym dekoracjom, zabawnie - bo nastrój był także odpowiedni. Wróżbom towarzyszyła wesoła muzyka – w sam raz do tańca. Bawiliśmy się tak dobrze, że nie spostrzegliśmy, że nadszedł kres zabawy. Andrzejki to idealny pretekst do niecodziennego spędzenia czasu w miłym gronie!