IV Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Nordic Walking
18.04.2015

Pierwszy wiosenny start Nordic Walking za nami! Jeszcze w pamięci mamy nasz występ
w Dusznikach - Zdroju, a już przyszła pora na kolejne marsze z kijami.

 

Tym razem pojechaliśmy do Legnicy na otwarte mistrzostwa tego miedziowego miasta. Mimo niskiej temperatury i dość silnego wiatru atmosfera zawodów była bardzo gorąca. Organizatorzy przygotowali trasę w Parku Miejskim im. Orła Białego. Jego ogrom, ciekawe i malownicze zagospodarowanie oraz aura budzącej się do życia przyrody zrobiły wrażenie na wielu zawodnikach, którzy 18 kwietnia postanowili spędzić aktywnie sobotnie przedpołudnie.

 

Punktualnie o godzinie 11.00 ponad stu zawodników i zawodniczek wyruszyło na trasę zawodów. Mężczyźni i kobiety rywalizowali na 3 pętlach o łącznej długości 6 kilometrów. Natomiast dla 28 zawodników niepełnosprawnych przygotowano iście sprinterski dystans 1550 metrów. Dla uczniów naszej szkoły startujących przeważnie w terenie pofałdowanym na dystansach od 5 do 10 kilometrów, start w Legnicy był doskonałą możliwością poprawienia walorów szybkościowych. Wszak zawodnik kompletny to ten, który doskonali siłę, szybkość oraz wytrzymałość.

 

W gronie wszystkich zawodników niepełnosprawnych - bez względu na wiek - najlepszy okazał się Bartek K. To po Dusznikach już drugie „złoto” naszego gimnazjalisty. Bardzo dobrze zaprezentowała się Justyna S. oraz Kornelia L., które wśród kobiet - bez względu na wiek - zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy spisali się równie dzielnie. Wielkie brawa należą się Gabrysi T., Pawłowi P., Krystianowi D. i debiutującemu w zawodach - najmłodszemu w stawce liczącej ponad sto osób - Jasiowi S. Na mecie czekały na nas medale, ciepły posiłek, gorące napoje i słowa podziwu od organizatorów zawodów i pozostałych uczestników. Do Legnicy wrócimy na pewno!