Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2014

„Dzisiaj Dzień Nauczyciela.

Więc raniutko, przed lekcjami,

cała klasa uśmiechnięta

dała kwiaty naszej pani.

I życzyła pomyślności,

i wszystkiego najlepszego.”

14 października - Dzień Edukacji Narodowej - jest dniem szczególnym dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Jest to czas, w którym podopieczni mają okazję podziękować swoim wychowawcom za trud i zaangażowanie jakie wkładają w ich wychowanie i nauczanie.

 

Jak co roku w naszych szkołach była to chwila bardzo uroczysta, którą rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy udali się do sali widowiskowej, w której odbyła się dalsza część imprezy.

 

Uczniowie zadedykowali swoim wychowawcom przedstawienie pod tytułem „CYRK MONTE CARLO”. Młodzi artyści przenieśli wszystkich w magiczny świat cyrku. Za pomocą światła i cienia przedstawili wiele humorystycznych scenek - były więc popisy i wygłupy klaunów, treserzy dzikich zwierząt: lwów i węży, a także czworonożnych pupili. Występ uświetnili także kuglarze, linoskoczek i wybitny magik. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez rozbawioną publiczność.

Następnie głos zabrała p. Dyrektor Ewa Postół, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Dzień ten stał się także okazją do wyróżnienia na forum szkolnym, wybranych uczniów - laureatów konkursów zorganizowanych przez różne instytucje. Wychowankowie za swoje osiągnięcia na polu sportowym i muzycznym zostali nagrodzeni smacznymi słodkościami.

 

Po części artystycznej nastąpiła ceremonia ślubowania, a następnie akt pasowania uczniów klas pierwszych, dokonany przez panią Dyrektor Ewę Postół. Wychowawcy klas wręczali dzieciom dyplomy i "rogi obfitości". Pozostali uczniowie również zostali obdarowani słodkościami.