Spotkanie z farmaceutką
17.11.2014

W dniu 17.11.2014r. roku uczniowie Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego oraz Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprosili do naszych placówek Panią farmaceutkę Joannę Bylicką, która na co dzień pracuje w aptece w Nowej Rudzie.

 

Wizyta miała na celu przybliżenie naszym uczniom informacji na temat pracy farmaceuty. Była również ściśle związana z realizacją szkolnego projektu edukacyjnego pod hasłem „Trzymaj formę – zdrowy styl życia”.

Uczniowie dowiedzieli się w jej trakcie między innymi, że w aptece można nie tylko kupić gotowe lekarstwa, ale także te przygotowane przez farmaceutę - ściśle według wskazań lekarza (np. maści, krople, kremy, syropy).

Pani Joanna opowiedziała, jak wygląda specjalne pomieszczenie, w którym przygotowuje się leki oraz, jakie środki ostrożności należy zachować przed przystąpieniem do pracy w tym pomieszczeniu. Uczniowie zdobyli również wiadomości na temat leków naturalnych oraz poznali ich wpływ na organizm człowieka.

 

Pani aptekarka nie zapomniała uczulić naszych podopiecznych, iż lekarstwa należy stosować dokładnie według zaleceń lekarza i pod kontrolą osób dorosłych.