"Czerwony Kapturek" w Operze Wrocławskiej
10.03.2015

10 marca w ramach projektu edukacyjnego „Z MUZYKĄ PRZEZ ŚWIAT” wybraliśmy się do Opery Wrocławskiej na spektakl „Czerwony Kapturek”. Do Wrocławia wyjechaliśmy we wtorkowy poranek, który przywitał nas przepiękną, słoneczną pogodą, wprawiając wszystkich w świetny nastrój.

 

W miłej atmosferze dojechaliśmy do Wrocławia. Gdy znaleźliśmy się w operze, widownia wypełniona była już prawie po brzegi. Zajęliśmy swoje miejsca w oczekiwaniu na rozpoczęcie spektaklu. Wkrótce światła na widowni zgasły, wcześniejsze gwary umilkły, a ze sceny popłynęły pierwsze dźwięki i pojawili się aktorzy.

Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie i obudził mnóstwo pozytywnych emocji. Wszyscy byliśmy zachwyceni przepiękną muzyką, grą aktorów i pełną fantazji scenografią.

 

Opera dziecięca „Czerwony Kapturek” była oparta na motywach, tak lubianej przez dzieci bajki braci Grimm. Jednak nie był to typowy „Czerwony Kapturek”. Zaskoczeniem dla nas było pojawienie się na scenie postaci bajkowych znanych ze współczesnych bajek telewizyjnych i gier komputerowych.

 

Spektakl, w którym braliśmy udział jest jednym z przedstawień cyklicznego projektu Opery Wrocławskiej pn. „Tajemnicze królestwo” którego celem jest „oswojenie” dzieci
z operą.