Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Złotoryi
30.08.2014

Jeszcze nie rozległ się pierwszy szkolny dzwonek, a my już reprezentujemy szkołę na ogólnopolskiej arenie.

 

30 sierpnia czworo reprezentantów naszej szkoły wyjechało wraz z panem Grzegorzem Czajką i Bartoszem Chorzewskim na III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Złotoryi. Stolica polskiego złota tradycyjnie powitała nas chłodem, następnie upalnym słońcem by na końcu pożegnać nas obfitym deszczem.

 

Ale po kolei. Angelika i Justyna już miały okazję startować na tej wymagającej, pięciokilometrowej trasie. Natomiast Paweł i Krystian debiutowali w Złotoryi. Plan był taki, aby Justyna i Paweł włączyli się w rywalizację z najlepszymi  w kategorii niepełnosprawnych, Angelika w miarę możliwości miała poprawić swój zeszłoroczny wynik natomiast Krystian szedł po "swoje", czyli równy, szybki marsz od startu do mety.

 

Taktyka sprawdziła się. Justyna zajęła 3 miejsce wśród kobiet niepełnosprawnych
i obroniła tym samym lokatę sprzed roku. Paweł zajął 7 miejsce w gronie niepełnosprawnych mężczyzn. Krystian szedł brawurowo! Rozpoczął na 3 pozycji i długo tracił do liderów wyścigu  sporo dystansu. Jednak mocny atak na najcięższym podejściu na trasie odwrócił losy wyścigu. Krystian długo szedł na pierwszym miejscu, ale z powodu kłopotów technicznych ze sprzętem musiał oddać pierwsze miejsce i  iść trochę wolniej. Postawa Angeliki również zasługuje na pochwałę i spotkała się uznaniem i szacunkiem pozostałych uczestników i organizatorów zawodów.

 

W Złotoryi uczestniczyliśmy również w jedynej w Polsce akcji "kijkarze płuczą złoto". Udało nam się wyłowić kilka drobin tego cennego kruszcu. Zmęczeni ale zadowoleni  wróciliśmy do Ludwikowic.