Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej we Wrocławiu
17.11.2014
W poniedziałek 17 listopada uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w fascynującym wyjeździe do Wrocławia. Udaliśmy się na stary stadion Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej by dopingować reprezentację Polski do lat 12 w meczu przeciwko rówieśnikom ze Słowacji. Oprawa meczu iście mistrzowska, doping na trybunach prowadzony w sposób żywiołowy, jednym słowem wielka uczta dla miłośników futbolu.
Naszą szkołę w znacznej mierze reprezentowali uczniowie klasy IV i V gdyż to ich rówieśnicy biegali po boisku, i to właśnie ich postawa miała służyć  za wzór do naśladowania podczas codziennych zajęć wychowania fizycznego. 
Organizatorzy spotkania czyli Polski Związek Piłki Nożnej zadbał o podniebienia wszystkich kibiców, serwując słodkie bułki oraz gorącą herbatę, jednak największą niespodzianką, o której nawet nie marzyliśmy była obecność na trybunie honorowej pierwszej reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. O tym w jakie zdumienie wprawiła nas obecność Zbigniewa Bońka, Adama Nawałki, Stefana Majewskiego, Macieja Szczęsnego, Artura Boruca czy Roberta Lewandowskiego mówić nie trzeba.

Byliśmy w euforii mogąc razem z gwiazdami piłki nożnej dopingować najmłodszą reprezentację Polski, wszak z nich kiedyś też wyłonią się piłkarze wielkiego formatu.

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że obserwowany przez nas mecz wygrała drużyna ze Słowacji ustalając wynik meczu pięknym strzałem z dystansu w 30 minucie.