Spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich
11.03.2015

Dnia 11 marca 2015 roku w naszej szkole w ramach projektu „Pokaż mi swoją pasję” odbyło się spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Sokolca. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas z nauczycielami i pracownikami szkoły. Była na nim obecna także pani dyrektor naszej szkoły.

Panie na powitanie zaśpiewały nam kilka ludowych piosenek. Opowiedziały o historii istnienia koła. Podzieliły się z nami opowieściami przybliżającymi tradycje ludowe. Opowiedziały o tym, na czym polega ich działalność. Z prawdziwą pasją zajmują się rękodzielnictwem, przygotowują wieńce dożynkowe, przyrządzają potrawy ludowe,
z zapałem i energią śpiewają. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zadawania pytań. Wielu uczestników warsztatów uczyniło to z wielką radością. Panie zostały nagrodzone brawami. Uczniowie z ochotą podchodzili, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Następnie dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej,
wszystkim uczniom zostały przybliżone tradycje wielkanocne.

Na koniec uczniowie mieli okazję samodzielnie stworzyć własne dekoracje świąteczne z wykorzystaniem farb, plasteliny czy masy solnej. Panie z koła gospodyń przygotowały przepiękne palmy. Przywiozły także wypieki domowej roboty, które zostały przekazane do klas na smaczny podwieczorek.

Dla wszystkich uczestników warsztatów była to interesująca lekcja na temat tego,
jak z pasją można kultywować kulturę ludową.