PIKNIK OLIMPIJSKI
20.06.2015
20 czerwca w naszej szkole odbyła się impreza o charakterze sportowym "Piknik Olimpijski". W związku z niezbyt łaskawą aurą uroczystość odbywała się w budynku szkoły, a nie jak to było zaplanowane wcześniej na boisku szkolnym.
Tradycyjnie odwiedzili nas niezawodni motocykliści z grupy Nowa Ruda "Bikers", oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie. Mimo opadów rzęsistego deszczu nie zabrakło śmiałków do jazdy na "stalowych rumakach" oraz do skorzystania z możliwości obserwacji panoramy Ludwikowic Kłodzkich z kosza wozu bojowego straży.
Dużą atrakcją Pikniku Olimpijskiego były warsztaty nordic walking prowadzone przez wolontariuszy Fundacji Orange, Beatę i Marka Drapikowskich, którzy są jednocześnie przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Lekcje instruktażowe były połączone z przekazaniem na ręce Dyrektora Szkoły daru od Fundacji Orange w postaci zestawu siedemnastu par profesjonalnych kijów do nordic walking, pokrowca na ów sprzęt oraz zestawu koszulek funkcyjnych z logo i adresemszkoły.
Piknik Olimpijski obfitował dodatkowo w konkursy z nagrodami, malowanie twarzy czy sprawdzenie swoich możliwości wokalnych przy sprzęcie do karaoke.