Projekt edukacyjny „Mądra Główka” - ZWIERZAK LITERACKI
19.05.2015

Dnia 19 maja 2015 odbyła się kolejna odsłona projektu edukacyjnego Mądra Główka pod hasłem Zwierzak Literacki. Zwierzęta pełnią ogromną rolę w życiu człowieka, dlatego są częstym tematem w literaturze, sztuce, malarstwie itp. I dlatego też nie mogło ich zabraknąć w naszym projekcie.

 

Na początku uczniowie mieli okazję zobaczyć wzorcowe wykonanie najpopularniejszych utworów literatury dziecięcej w wykonaniu artystów scen polskich. Po czym nasi uczniowie prezentowali wiersze o zwierzętach wcale nie gorzej niż zawodowi aktorzy. Wykazali się nie tylko pamięcią, ale i umiejętnościami recytatorskimi. Swój debiut sceniczny mieli Kamil i Kornelia, którzy zadziwili publiczność dotąd nie odkrytym talentem.

Projekt Mądra Główka to przede wszystkim ukazanie wiedzy uczniów. I tu wszyscy uczestnicy mogli się wykazać znajomością literatury dziecięcej i bajek o zwierzętach uczestnicząc w quizie pt. „Zgadnij tytuł utworu, z którego pochodzi dana postać”.
W części warsztatowej uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, łamigłówki oraz inne zadania matematyczne i polonistyczne, których hasłem przewodnim był ZWIERZAK LITERACKI.