Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewana nutka"
5.05.2015

Dnia 5 maja 2015 roku w Niepublicznych Szkołach Specjalnych w ramach projektu edukacyjnego „Z muzyką przez świat” nauczyciele biorący udział w projekcie zorganizowali III edycję Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana nutka”.

Nauczyciele wraz z koordynatorem panem Jackiem Myćką przygotowali listę utworów oraz wybrali uczniów, którzy już od kilku tygodni brali aktywny udział w próbach.

Festiwal miał na celu rozbudzanie muzycznej aktywności twórczej i wykonawczej uczniów, a także zachęcanie i motywowanie do występów scenicznych.

 

Przybyłych widzów oraz uczestników powitała Pani dyrektor szkoły Ewa Postół otwierając tym samym festiwal.

Następnie prowadząca pani Anna Piegza zaprosiła uczestników do zaprezentowania wybranego utworu muzycznego. Uczniowie biorący udział w Festiwalu prezentowali swoje umiejętności muzyczne jak profesjonaliści, a brawom i owacjom na stojąco nie było końca.
Po zakończonym Festiwalu Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Pani dyrektor podziękowała również osobom, które zorganizowały Festiwal i przygotowały do występu naszych młodych artystów.