Wrocławski Bieg Sponsorowany
20.03.2015

Współpraca naszej szkoły z fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przybiera coraz to nowe formy. Przez wiele lat braliśmy udział w akcji zbierania zakrętek, w zeszłym roku w ramach akcji „Pola Nadziei” zasadziliśmy cebulki żonkili. W tym roku włączyliśmy się do akcji charytatywno - sportowej – „Wrocławski Bieg Sponsorowany”. 20 marca wraz liczną grupą dzieci i młodzieży z czterdziestu przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych Wrocławia i Dolnego Śląska mogliśmy uczestniczyć we wspólnym biegu na rzecz podopiecznych hospicjum.

Idea biegu była prosta, my nauczyciele, zbieramy pieniądze, nasi uczniowie poświęcają się biegając wokół Pergoli wraz z pozostałymi uczestnikami biegu, a pozyskane w ten sposób pieniądze trafiają do dzieci wymagających stałego i drogiego leczenia.

 

Zaangażowanie naszych uczniów było niesamowite. Dzielnie pokonywali kolejne okrążenia, zdobywając pieczątki symbolizujące zaliczoną rundę. Jedni przez drugich dosłownie prześcigali się w zdobywaniu kolejnych stempli, traktując je jako swoiste trofea biegowe. W ten oto sposób jedni zaliczyli dystans trzech, inni pięciu, a rekordziści jedenastu kilometrów!!! Tak, tak, to nie pomyłka, piękna pogoda, niesamowita atmosfera biegu, nieśpieszne tempo i szczytny cel pozwoliły naszym uczniom wspiąć się na wyżyny poświęcenia i swoich umiejętności biegowych.

Kwota, którą zebraliśmy dla ciężko chorych dzieci to 765 złotych :-)

 

Pomaganie przez bieganie bardzo nam się spodobało
i z pewnością wrócimy do Wrocławia za rok!