Znakomity występ naszych uczniów na BUM 2015
15.02.2015

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w rozgrywanym  
w Dusznikach Zdroju Biegu Ulicami Miasta. Ta trwająca trzy dni impreza ma wierną rzeszę fanów, którzy przez cały weekend mogli zmagać się w biegach na nartach, biegach ulicznych i nordic walking na różnych dystansach i w różnych konfiguracjach.

 

My już po raz drugi wybraliśmy dystans pięciu kilometrów. Tym razem w składzie -  Kornelia, Angelika, Justyna, Gabrysia, Bartek, Paweł oraz Krystian przemierzaliśmy malowniczą trasę dusznickiego parku zdrojowego. Przewidziany na godzinę trzynastą start, w pełnym słońcu, mocnym wietrze i temperaturze oscylującej około 2 stopni Celsjusza  zgromadził na starcie blisko 70 uczestników. Trasa okazała się bardzo, ale to bardzo wymagająca i nieprzewidywalna. O ile w zeszłym roku maszerowaliśmy po suchym asfalcie i kostce brukowej, o tyle w tym roku musieliśmy zmagać się na całym dystansie  z lodem, kopnym śniegiem, a w silnie nasłonecznionych miejscach z kałużami wody.

 

Było trudno, ale daliśmy radę! Po raz kolejny uczniowie pokazali waleczne serca
i stawili się na mecie w komplecie. "Czarnym koniem" zawodów okazał się Bartek K., który w debiucie na zawodach Nordic Walking pozostawił w tyle wszystkich zawodników w kategorii niepełnosprawnych do lat 20, zajmując przy tym 2 miejsce w Kategorii Open.  Niecodziennym widokiem były trzy pierwsze miejsca naszych uczennic w kategorii K-0. Na najwyższym stopniu podium stanęła Kornelia, stopień niżej uplasowała się Justyna,
a brąz przypadł  w udziale  Gabrysi. Bardzo mocny wyścig zaliczył Krystian, który zajął
2 miejsce w kategorii M-0.

 

W tradycyjnej tomboli po dekoracji zwycięzców również sprzyjało szczęście naszym uczniom, którzy wrócili do domów z licznymi upominkami.

 

Opiekę nad uczniami podczas zawodów sprawowali: Grzegorz Czajka, Gabriela Prokop i Bartosz Chorzewski.  Start zaliczamy do bardzo udanych i już ostrzymy kije na Otwarte Mistrzostwa Legnicy i Wrocławia, które odbędą się w kwietniu i maju.