Wiadomości
Nasze szkoły

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane mamy i opiekunki prawne mają swoje święto. Wspólnie z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej, Gimnazjum Specjalnego, Szkoły Przysposabiającej do pracy postanowiliśmy uczcić ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. W przygotowaniach do obchodu święta uczestniczyli uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami.

Przygotowany scenariusz został w pełni zaakceptowany przez dzieci. Przystąpiliśmy, więc do podziału ról i obowiązków w związku z przygotowaniami do imprezy. Dzieci szybko nauczyły się swoich ról oraz tekstów piosenek. Chętnie uczestniczyły w próbach wykazując dużo zapału, zaangażowania, inicjatywy, wzajemnie siebie motywując do pracy. Wspólnie staraliśmy się korygować pojawiające się błędy.

Oprócz występu dzieci przygotowano również piękne laurki z życzeniami i kwiaty z papieru. I wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień 26 maja godz. 10:00 w sali widowiskowej serdecznie powitaliśmy naszych miłych gości. Uroczystego powitania dokonała pani dyrektor szkoły Ewa Postół. Następnie rozpoczął się wstęp. Osoba prowadząca, w postać, której wcieliła się Magdalena Zapał powitała jeszcze raz wszystkich zebranych i zaprosiła na przedstawienie pt. "Bajka z życzeniami".

Trud przygotowań nie poszedł na marne. Dzieci w pięknych strojach, odświętnie udekorowanej sali widowiskowej, w świetle reflektorów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Występ małych artystów, zadeklamowany wiersza, "Jakie to szczęście" w wykonaniu prowadzącej oraz z serca wyśpiewane piosenki wywołały u wszystkich łzy autentycznego wzruszenia.

W pamięci nie tylko mam na długo pozostaną wspomnienia po przygotowanym przedstawieniu. Dla naszych dzieci impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony, pochwalić się swym talentem aktorskim i muzycznym. Dla nich było to przeżycie, dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie dumne.

Te krótkie chwile spędzone w Sali widowiskowej z pewnością na długo pozostaną w pamięci - zarówno mam i opiekunów prawnych - szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz naszych szkolnych aktorów, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

Po zakończonej akademii wszystkie mamy i opiekunki prawne udały się na drobny poczęstunek w postaci kawy i ciasta a następnie wszyscy udali się na Górę Annę i tam czekała jazda konna i wspólny grill.