Wiadomości
Nasze szkoły

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Wtorkowe popołudnie 22 grudnia 2009 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym dniu odbyły się w naszej szkole Jasełka bożonarodzeniowe. Dzięki udekorowanej w szopkę, zwierzęta, choinki, błękitne tło, gwiazdki i światełka scenie przenieśliśmy się w odległą przeszłość, zapominając na chwilę o troskach codziennej rzeczywistości.
Jasełka rozpoczęły się od spotkania z kolędnikami, w rolę, których wcielili się zarówno nauczyciele jak i pracownicy naszej szkoły. Przedstawili oni przygotowany przez organizatorów krótki program artystyczny, wzbogacony o śpiewanie kolęd.
Następnie scenę oświetliły światła punktowe, w tle słychać było muzykę i na scenę weszła osoba prowadząca pani Magdalena Zapał, która powitała panią Dyrektor Ewę Postół oraz wszystkich zabranych nauczycieli i pracowników. Po krótkim wprowadzeniu zaprosiła wszystkich na punkt kulminacyjny, czyli Jasełka, w których główne role odegrali uczniowie. Nasi ‘’szkolni aktorzy’’ we wspaniale przygotowanej scenerii, oprawie muzycznej i pięknych strojach przedstawili najpiękniej jak tylko potrafili historię sprzed dwóch tysięcy lat.
Trud, jaki włożyli uczniowie by nauczyć się tekstu swojej roli, a organizatorzy by odpowiednio przygotować całe przedstawienie sprawiło, że historia, którą opowiadali była bardzo autentyczna. Dzięki scenerii i uczniom wszyscy mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w czasach, których owa ‘’cudowna nowina’’ została ogłoszona. Elementami, które wzbogacały przedstawienie były efekty dźwiękowe, praca światłem, śpiewanie kolęd i postać narratora, (pani Gabrysia Zawierucha), która odczytywała fragmenty Pisma Świętego przypisane do określonej sceny.
Na zakończenie jedna z uczennic zaśpiewała pastorałkę, a organizatorzy złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne i rozdali własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne, do których dołączone zostało sianko oraz zdjęcie upamiętniające niniejsze wydarzenie, co wywołało zaskoczenie i wzruszenie wszystkich zebranych. Ponadto na ręce panie Dyrektor złożona została szopka wykonana z makaronu. Nie obyło się również bez gromkich braw, którymi nagrodzili nauczyciele i pracownicy osoby występujące w przedstawieniu.