Wiadomości
Nasze szkoły

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dzieci, które przeszły pierwszy etap programu „Czym skorupka za młodu nasiąknie... czyli jak pokochać przyrodę, żeby ona pokochała nas” są wrażliwe na przyrodę i przygotowane by na drugim etapie rozwijać pasję samodzielnego jej poznawania. W nowym roku szkolnym wyruszyliśmy na pierwsze zajęcia terenowe pod hasłem „Przyroda to skarbiec. Szukamy do niego klucza”. Celem naszej wyprawy było przede wszystkim dostrzeganie różnorodności barw i kształtów, zapachów liści, owoców, nasion i drzew.
Na samym początku wyprawy prowadzący zajęcia Marta Kramarz razem z Grzegorzem Czajką starali się wyjaśnić swoim podopiecznym: Co to jest skarbiec? W jaki sposób można otworzyć skarbiec przyrody?
Wspólne rozważania doprowadziły do ogólnego wniosku: Aby korzystać ze skarbów przyrody trzeba ją znać, a więc kluczem do skarbca przyrody jest spostrzegawczość i wiedza.
Pod czujnym okiem opiekunów uczestnicy wyprawy wykonywali zadania polegające na poznaniu drzew. Uczniowie w grupach wybierali do obserwacji dwa różne drzewa, zbierali ich liście i owoce. Wspólnie opisywali wygląd obserwowanych liści: Jakiego są koloru? Jaki mają kształt? Do czego jest podobny? Czy liść jest gładki czy szorstki?
Niewątpliwie skorupkowe zajęcia po raz kolejny były okazją do przybliżenia wszystkim pięknego i różnorodnego świata przyrody.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player