Wiadomości
Nasze szkoły

Dnia 25 maja 2010 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej, Gimnazjum Specjalnym oraz Szkole Przysposabiającej do pracy odbyła się kolejna impreza zorganizowana w ramach "Tygodnia Dziecka" pod hasłem "Podróże po krajach Unii Europejskiej". Impreza rozpoczęła się o godz. 9:30 i wzięli w niej udział zarówno uczniowie poszczeólnych klas jak i grupy rewalidacyjne. Osobami prowadzącymi byli: Katarzyna Zymon, Magdalena Zapał, Grzegorz Czajka oraz Jacek Myćka.

Wszystkich zebranych uczniów i wychowanków w "Podróże po krajach Unii Europejskiej" prowadził Czerwony Kapturek w postać, którego wcieliła się Magdalena Zapał. Uczniowie poznawali Niemcy, Francję, Hiszpanię, Wielką Brytanię i Grecję. Na koniec swojej wędrówki Czerwony Kapturek zaprowadził ich znów do ojczystego kraju, jakim jest Polska.

W trakcie trwania imprezy uczniowie i wychowankowie poznawali flagi państw, hymny, zwyczaje i charakterystyczne miejsca w poszczególnym państwie. Nie obyło się również bez konkursów i zabaw. Jednym z zadań było np. malowanie flagi w odpowiednich barwach techniką dowolną, rysowanie samochodów, wypełnianie ilustracji ze znanym klubem sportowym. Odbył się również mini pokaz mody, który jest symbolem Paryża i tym samym Francji.

W podróży do Hiszpanii uczniowie i wychowankowie poznali coroczne walki byków, czyli corridę. Zadaniem konkursowym było pokolorowanie obrazków przypominających walkę byków. Kolejnym punktem było narysowanie obrazka i pogodą, która jest w Hiszpanii a wcześniej opowiedziała im to osoba, która wcieliła się w postać Czerwonego Kapturka. W rytm muzyki flamenco, którą przygotował p. Jacek Myćka dziewczynki wzięły udział w konkursie tańca. Każda z biorących udział uczennic wykazała się nowatorską interpretacją tańca, co przysporzyło wszystkim dużo uśmiechu i radości. Ponadto uczniowie i wychowankowie wzięli udział w konkursie, który polegał na wykonaniu książeczki z pomocą nauczyciela pt. "Złotowłosa i trzy Misie".

Każdy z biorących udział w konkursie starał się przygotować książeczkę w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Po skończeniu konkurencji uczniowie i wychowankowie oddali opracowaną bajkę prowadzącym imprezę. Pod koniec uczniowie wraz z pomocą nauczyciela przygotowali sałatkę grecką.

Wszelkie działania i zaangażowanie uczniów i wychowanków, co nie jest rzeczą łatwą sprawiło, że wszyscy odnieśli swój mały sukces. Każdy z uczestników został nagrodzony słodkim poczęstunkiem, a osoby i klasy, które zajęły wysokie miejsca dostały również dyplomy. Nie obyło się również bez wyróżnień i wręczenia symbolicznych nagród.