Wiadomości
Nasze szkoły

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Jak co roku VI Zimowa Spartakiada Integracyjna mająca miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich zaowocowała integracją. Tym razem na większą skalę. Organizatorzy z Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Ludwikowicach i Publicznego Gimnazjum nr.2 im. Adama Mickiewicza dokonali starań, aby przebieg imprezy i współzawodnictwo sportowe było na bardzo dobrym poziomie. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Św. Wojciecha we Włodowicach i gimnazjaliści z Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce Dolnej. Swoją obecnością wspierali młodych sportowców dyrektorzy wymienionych szkół, sołtys Ludwikowic Pan Janusz Ferenc i Pan Sławomir Karwowski Wójt Gminy Nowa Ruda.
Ceremonia Otwarcia VI Spartakiady Integracyjnej pozostanie na długo w pamięci uczestników i zaproszonych gości. W uroczystym pochodzie przedstawiciele poszczególnych szkół wnieśli flagę olimpijską . Czworo sportowców zapaliło znicz olimpijski, którego płomień rozgrzewał do współzawodnictwa sportowego. Ceremonii otwarcia dokonała Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego, Pani Ewa Postół, która powitała sportowców słowami motywującymi do sportowych zmagań. Po uroczystym ślubowaniu zawodnicy przystąpili do udziału w sportowych i plastycznych konkurencjach.
Prowadzący Spartakiadę Pan Grzegorz Czajka i Pani Jolanta Blacha w świetnym stylu komentowali na bieżąco przebieg imprezy. Sportowe konkurencje okazały się doskonałą zabawą, podczas której mogliśmy usłyszeć najbardziej znane utwory muzyczne zagrzewające do walki sportowej. Nie tylko muzyka wpłynęła na nasz wyśmienity nastrój, ale i projekcja zdjęć o funkcjonowaniu obecnych szkół. Zatroszczył się o to Pan Jacek Myćka, który w dziedzinie muzyki i informatyki jest ekspertem.
Podniosłym momentem dla zawodników VI Spartakiady była dekoracja pamiątkowymi medalami. Każda ze szkół otrzymała Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda za wspaniałe uczestnictwo. Miłą niespodzianką okazał się Puchar „Fair Play” ufundowany przez Pana Janusza Ferenca. Twarze młodych sportowców były rozpromienione radością, a emocje z odbytej Spartakiady na długo pozostają w pamięci. Sprawdzają się tu słowa Johna Ruskina „Okaż dziecku trochę radości, a odbierzesz znacznie więcej”.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player