Wiadomości
Nasze szkoły
Od lat Dzień Dziecka w Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej, Gimnazjum Specjalnym oraz Szkole Przysposabiającej do pracy obchodzony jest bardzo uroczyście. Pani dyrektor i nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby ten szczególny dla dzieci czas był pełen radości, niespodzianek, zabaw i beztroski. W tym roku szkolnym uroczystość przypadła na dzień 31 maja 2010 roku.

W czasie trwania zabawy odbyły się:
  • Konkursy plastyczne,
  • Malowanie twarzy - "Studio makijażu",
  • Malowanie na dużych arkuszach papieru postaci, flag, zwierząt w myśl tematyki Tygodnia Dziecka,
  • Lepienie z masy solnej - "Pracownia Lepi Rączka",
  • Zabawy i konkursy sportowe,
  • Wyławianie słodyczy z baseniku - "Studio połowu słodyczy",
  • Bajkowy Quiz,
Ponadto uczniowie klas i wychowankowie grup rewalidacyjno - wychowawczych mieli niezwykłą okazję przejazdu limuzyną, którą w ramach wzajemnej współpracy Szkoły i pana Michała Osowskiego ufundował właściciel.
Dodatkowo wzięli udział w pokazach sprzętu strażackiego i tym samym przejażdżki wozem strażackim.
W trakcie trwania imprezy odbywał się również poczęstunek w postaci grilla, lodów, ciast, owoców i soków. Na koniec Dnia Dziecka nauczyciele wręczyli wszystkim uczestnikom konkursów dyplomy, słodycze oraz drobne upominki. Wszyscy wzięli się za ręce i tańczyli w kole w rytm piosenki śpiewanej przez nauczycieli.
Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się pamięci naszych podopiecznych. Zamierzony cel został osiągnięty i dzieci, choć na krótką chwilę zapomniały o swoich chorobach. Za możliwość podarowania naszym dzieciom przysłowiowego "promyczka słońca" serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację tego wyjątkowego dla nas wszystkich dnia. Pamiętajmy zawsze o jednym "Wszystkie dzieci nasze są…"