Wiadomości
Nasze szkoły

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dzień 24 maja 2010 roku rozpoczął Tydzień Dziecka w Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej, Niepublicznym Gimnazjum oraz Szkole Przysposabiającej do Pracy. W związku z zaplanowanym harmonogramem tegoż dnia odbyła się impreza pod hasłem "Dzień Pluszowego Misia’’. W imprezie brali udział nie tylko uczniowie, ale również, co ważne wychowankowie z grup rewalidacyjnych.
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 9:30 powitaniem wszystkich zebranych oraz zaprezentowaniem tematyki spotkania. Następnie odbyła się prelekcja filmu pt. ’’ Mój przyjaciel niedźwiedź’’. Po skończonej prelekcji wszyscy obecni wraz z nauczycielami przystąpili do pierwszego konkursu, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania do filmu. Każdy z biorących udział starał się udzielić jak największej liczby poprawnych odpowiedzi a tym samym zająć jak najwyższe miejsce. Następnie odbył się konkurs, który polegał na rysowaniu pluszowego misia z zawiązanymi oczami, który dostarczył nie tylko uczniom i wychowankom, ale również nauczycielom dużo atrakcji oraz nowych i bardzo ciekawych interpretacji niniejszej postaci. Ponadto uczniowie i wychowankowie wzięli udział w innych konkursach: - wyjadanie miodu z miseczki bez pomocy rąk; - wypełnianie arkuszy obrazków z pluszowym misiem dowolną techniką. Jednym z ostatnich konkursów było zadanie polegające na prawidłowym odgadnięciu, jakie produkty zjadają mając zasłonięte oczy. Ponadto wszelkie ćwiczenia i zadania oraz przygotowane zabawy przeplatane były zabawami ruchowymi, nad którymi czuwał p. Jacek Myćka. Każda klasa i grupa biorąca udział wkładała wiele wysiłku w wykonywane zadania.
Efekty ich pracy zostały nagrodzone poprzez rozdanie dyplomów zgodnie z zajętym miejscem oraz wyróżnień. Nie obyło się również bez słodkości, które wręczono wszystkim dzieciom biorącym udział w zabawie. Wszyscy otrzymali gromkie brawa, a pan Jacek zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy tanecznej na zakończenie "Dnia Pluszowego Misia". Impreza zakończyła się o godz. 15:30.
Osobami prowadzącymi imprezę były:
  • Katarzyna Zymon, Magdalena Zapał,
  • Oprawa muzyczna i zabawy taneczne: Jacek Myćka,
  • Pomoc przy przeprowadzeniu imprezy: wszyscy nauczyciele poszczególnych klas i szkół.