Wiadomości
Nasze szkoły

Po blisko dwu tygodniowych opadach deszczu z niepokojem spoglądaliśmy w niebo. Wszak na 20 maja został zaplanowany festyn szkolny w Ścinawce Dolnej, połączony z rozstrzygnięciem konkursu plastyczno – literackiego. Nasze obawy okazały się niepotrzebne. Gorąca atmosfera stworzona od samego początku przez uczestników festynu i serdeczność gospodarzy czyli Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy, rozwiały nasze obawy o warunki pogodowe. Mało tego, czasami świeciło bardzo mocne słońce.

Ale po kolei… Po ciepłych słowach powitania ze strony Dyrektora Szkoły, s. Bożeny Doroty Oporskiej, Burmistrza Miasta i Gminy Radków Jana Bednarczyka oraz miejscowego księdza proboszcza, zespół muzyczny „Boys” z Podzamka rozpoczął wspólną zabawę. Uczniowie przybyłych szkół, podzieleni na grupy, rozpoczęli swoje zajęcia warsztatowe. Malowanie dłońmi, warsztaty dla majsterkowiczów, skoki na trampolinie, pokazy tańca Break Dance, oraz wspólny mecz piłki nożnej na „Orliku” to najważniejsze punkty tego radosnego festynu. Spragnieni skocznej muzyki mogli swobodnie pląsać na placu przed szkołą, a na spragnionych dobrego jedzenia czekała pyszna grochówka z kotła. Dodać w tym miejscu należy, że uczniowie naszej szkoły otrzymali liczne wyróżnienia, zarówno w kategorii „Rysunek” oraz w kategorii „Opowiadania literackie, wiersze”.

Po spartakiadzie integracyjnej w Ludwikowicach, to kolejna wspólna impreza. Mamy nadzieję, że kolejne będą równie udane.