Wiadomości
Nasze szkoły

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Planowaliśmy, rozmyślaliśmy nad przebiegiem trasy i w końcu wybraliśmy się na narty biegowe. Korzystając z niezwykłej gościnności Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie, mogliśmy wypożyczyć narty, buty oraz kije, czyli cały niezbędny sprzęt do uprawiania tego sportu. Mimo, że pogoda w dniu naszego wyjazdu nie napawała optymizmem, my ani przez chwilę nie kaprysiliśmy i na miejscu okazało się, że los nam sprzyja. Nisko opadające chmury, zasłoniły Góry Stołowe oraz Strzeliniec ale temperatura powietrza na „lekkim” plusie, brak wiatru oraz deszczu sprawiły, że z jazdy czerpaliśmy niesamowitą frajdę.
Jedni szybko radzili sobie z opanowaniem poruszania się na nartach innym zajęło to trochę więcej czasu, jednak mimo wszystko nikt się nie poddawał i w końcowym rezultacie opanowaliśmy tę nową dla nas umiejętność. Radość z pokonywania swoich słabości, kolejne skałki oraz ośnieżone drzewa mijane na trasie, cisza i spokój jakie towarzyszą podczas biegu to tylko nieliczne korzyści narciarstwa biegowego.
Dla tych, których jeszcze nie przekonaliśmy do uprawiania tego sportu troszkę pozytywnych wpływów wynikających z jego uprawiania:
  • aktywizuje i trenuje 90% mięśni ciała,
  • jest łagodne dla stawów, mięśni i kości,
  • idealny trening dla układu krążenia i serca,
  • kształtuje wytrzymałość, siłę i koordynację ruchów,
  • wzmacnia układ odpornościowy poprzez regularny ruch na świeżym powietrzu,
  • poprawia napięcie mięśni w górnych i dolnych partiach ciała.