Wiadomości
Nasze szkoły
22 kwietnia 2010r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym roku postanowiliśmy sprawdzić wiedzę naszych starszych uczniów z zakresu ekologii i ochrony środowiska, a w szczególności segregacji odpadów. Na wstępie uczniowie obejrzeli film edukacyjny opowiadający o konieczności segregowania śmieci i o tym, jak należy to robić. Później przystąpili do wykonywania różnorodnych zadań sprawdzających ich wiedzę z zakresu ekologii. Segregowali śmieci do specjalnie przygotowanych pojemników, układali puzzle, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali surowce wtórne przy pomocy zmysłu dotyku.
Zastanawiali się, jak można wykorzystać zużyte pojemniki po jogurtach i wykonywali z nich grzechotki na zajęcia muzyczne. Na koniec wspólnie stworzyli kodeks ekologa i zaśpiewali piosenkę o ziemi. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. W tym samym czasie, gdy uczniowie klas starszych sprawdzali swoja wiedzę, dzieci z klasy ,,O”, klas I-III i klasy IV razem ze swoimi nauczycielami tworzyły ekologiczne plakaty. Efekt ich pracy był fantastyczny a wykonane plakaty powieszono na honorowym miejscu by wszyscy mogli je podziwiać .
Podsumowaniem Dnia Ziemi było wręczenie dyplomów Przyjaciół Przyrody uczniom poszczególnych klas a także ozdobnych roślin, które każda klasa posadzi w szkolnym ogrodzie i będzie pielęgnować, ucząc się poprzez praktyczne działanie troski o przyrodę i najbliższe otoczenie!