Wiadomości
Nasze szkoły

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dzień 16 czerwca 2010 na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Uczestniczyliśmy bowiem w II Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych „Victoria”, która odbywała się w Głogowie. 22 drużyny z Dolnego Śląska, ziemi lubuskiej a nawet Warmii i Mazur rywalizowały w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Łącznie 220 sportowców o różnej niepełnosprawności, którzy przyjechali sprawdzić swoje możliwości i dobrze się bawić.
Organizatorzy zadbali o to aby konkurencje były ciekawe i miał sprawny przebieg. Było przeciąganie liny, rzuty do celu piłką do rugby, rzuty do potężnego, dmuchanego kosza, strzały do bramki, sztafeta biegowa, wiosłowanie na ergometrze, piłka nożna rozgrywana na dmuchanej arenie oraz strzelanie z łuku.
Dla nas szczególnie emocjonujący okazał się mecz piłki nożnej. Drużyna w składzie: Miriam, Ewelina, Cyprian, Natalia i Szymon przegrywała mecz 2:8 by po ostatnim gwizdku wznieść ręce w geście triumfu po zwycięstwie 10:8. Nasza radość była ogromna. Największą niespodziankę jednak sprawiła nam Natalia Andrzejewska, która zdobyła srebrny medal w konkursie strzelania z łuku. Druga pozycja na 220 uczestników bardzo nas uradowała. Pozostali uczestnicy naszej drużyny również pięknie i czysto walczyli osiągając dobre rezultaty. Przywieźliśmy ze sobą dyplomy uznania, koszulki, plecaki i całą masę ciepłych wspomnień.